Atılım Üniversitesi

Burslar

Geleceğe Atılım Bursu

Geleceğe Atılım Bursu, 2021 YKS’de Atılım Üniversitesinin programlarından birine “tam ücretli ya da indirimli” olarak yerleşen ve 2021 yılında üniversitemize kayıt yaptıran öğrencilerimize, müracaatları ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda verilecek ilave burstur. 2021 YKS’ye giren tüm üniversite adayları başvurabilir. Başvuruda yazılan tüm bilgiler Değerlendirme Komisyonuna ulaşır. Komisyon değerlendirmesi sonucu programa uygunluk ve burs oranı belirlenir.

 • Geleceğe Atılım Bursu 2021 YKS ile Atılım Üniversitesi lisans  programlarından birine “tam ücretli ya da indirimli” olarak yerleşen ve 2021 yılında Üniversitemize kayıt yaptıran öğrencilerimize, müracaatları ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda verilecek ilave burstur.
   
 • Lisans programlarına yerleştirilen lisans öğrencilerden Temel İngilizce Bölümünde İngilizce hazırlık eğitimi görecek öğrenciler İngilizce hazırlık eğitimi süresi dahil 10 yarıyıl, doğrudan lisans programına başlayan veya Türkçe eğitim veren bölümlere kaydolan öğrenciler ise 8 yarıyıl süresince, ders ve başarı koşulu aranmaksızın Geleceğe Atılım Bursu oranında öğretim ücretinden muaf tutulurlar.
  Tıp Fakültesine yerleştirilen öğrencilerden Temel İngilizce Bölümünde İngilizce hazırlık eğitimi görecek öğrenciler İngilizce hazırlık eğitimi süresi dahil 14 yarıyıl, doğrudan programa başlayan öğrenciler ise 12 yarıyıl süresince,  ders ve başarı koşulu aranmaksızın Geleceğe Atılım Bursu oranında öğretim ücretinden muaf tutulurlar.
  Bu süreler sonunda mezun olamayan öğrenciler bir sonraki akademik yıl bursunun %20’sini,  ikinci akademik yıl %50’sini kaybeder. İkinci yıl sonunda mezun olamayan öğrencilerin bursu sona erer.
   
 • Daha önce Üniversitemiz ya da bir diğer üniversitenin lisans programlarında öğrenim görmekte iken yeniden tam ücretli veya indirimli kontenjanlar dâhilinde lisans programlarına yerleştirilen öğrencilerin burs süreleri öğrencilerin intibak edildikleri yarı yıldan başlayarak hesaplanır ve öğrenci hangi yarı yılda öğretime başladı ise İngilizce hazırlık eğitimi alacak öğrenciler için hazırlık eğitimi süresi dâhil 10,  doğrudan lisans programına başlayan veya Türkçe eğitim veren bölümlere kaydolan öğrenciler için ise 8 yarıyıla tamamlanarak hesaplanır (Örneğin dört yıllık bir programın 3. yarıyılına intibakı yapılan bir öğrencinin yasal burs veya indirim süresi doğrudan lisans programına başlayan bir öğrenci için veya Türkçe eğitim veren bölümler için 6 yarı yıl, Temel İngilizce Bölümünde İngilizce hazırlık eğitimi görecek öğrenciler için hazırlık eğitim süresi dâhil 8 yarıyıldır).
   
 • Burs sadece öğretim ücretini kapsamakta olup, diğer ücretlerde (yaz okulu ders ve öğretim ücreti, tek ders sınav ücreti vb.) muafiyet tanınmaz ve indirim yapılmaz. 
   
 • Geleceğe Atılım Bursu’ndan yararlanan öğrenciler ilave olarak üniversitenin diğer burslarından yararlandırılmaz.
   
 • Açıköğretim programları dahil herhangi bir 4 veya daha fazla yıllık lisans programından mezun olan öğrenciler %100 burslardan yararlanamamaktadır. Ancak bu durumda olmalarına karşın 2021 YKS ve DGS sonucuna göre %100 burslu programlara yerleşip kayıt yaptıranlar, ÖSYM 2021 YKS ve DGS Kontenjan Kılavuzunda ilan edilen burssuz lisans program ücretini ödeyerek ya da burssuz (ücretli)  öğrenci kontenjanı bulunmayan lisans programlarında ise en düşük  indirim  oranından yararlanarak eğitimlerini sürdürebilir.  

 

Geleceğe Atılım Bursuna başvurmak için tıklayınız.

Atılım Üniversitesi Burs Yönetmeliği için tıklayınız.

 
Gençlik ve Spor Bakanlığı Milli Sporcu Bursu
 
Üniversitemiz ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan Mutabakat Metni kapsamında verilecek %100 eğitim bursu, sadece Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından düzenlenen ve Üniversitemizin katıldığı branşlarla sınırlı olmak üzere başvuruda bulunacak Milli Sporcularımız için geçerlidir.
 
Burs başvurusunda bulunmak ve bilgi almak isteyen aday öğrencilerin Spor Faaliyetleri Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.
 
Bilgi almak için, spor@atilim.edu.tr