Rektör'ün Adaylara Mesajı

Sevgili Üniversite Adayı,

LYS’ye giren yüz binlerce kişi arasından sıyrılarak tercih yapacaklar arasında yer alma başarından dolayı seni kutluyorum. Şimdi, geleceğinle ilgili önemli kavşaklardan birinin başındasın. Gençlik enerjinin seni pek çok noktaya taşıyabileceği bu kavşakta hedefini doğru tespit etmen,  seni en mutlu kılacak amaca en kısa zamanda ulaşabilmeni kolaylaştıracaktır.

Hedefini belirlerken sana yardım etmek isteyenleri elbette dikkate almalısın,  ancak buradaki kritik soru “ varacağın noktaya yürürken bu yolculuğun seni ne kadar mutlu edeceğidir.”

Severek yapacağın iş; uğraş verdiğin alanlarda ve kendinde yenilikler yapman açısından anahtar rolündedir. Şimdiye kadar pek çok meslek dalıyla ilgili bilgi edinmeye çalışmışsındır mutlaka. Tercihlerini gözden geçirmen ve sonuçlandırman için henüz vaktin var. Hayatınla ilgili en önemli sorumluluklardan birini üstlendiğin bu dönemde her zaman olduğu gibi “kararlı, ne yapmak istediğini ve ne yapabileceğini en iyi bilenlerin” öne çıktığını biliyorsundur. Peki, sen de kararlı ve ne yapmak istediğini biliyor musun?

Bugünün ve yarının en çok ihtiyaç duyulan mesleklerini sizlere sunan Atılım Üniversitesi’nde gerek yüz yüze, gerek e-posta ile uzman rehberlerden tercihlerin konusunda danışmanlık hizmeti ve gelecekte belki de meslektaşın olacak hocalar tarafından bölümler ve mezuniyet sonrasında yapabileceklerine ilişkin bilgiler alabilirsin.

Kendinle ilgili yeterliklerini belirledikten sonra; sosyal olanaklar, akademik ortam, teknolojik alt yapı konusunda sana ve hayatına değer katacak birçok alternatif ve her zaman ikinci bir şans sunan Atılım Üniversitesi’ni tanımanı öneriyorum. Atılım Üniversitesi’nde farklı bölümlere yatay geçiş olanağıyla tercihlerini değiştirme şansı bulabilirsin. Zamanın telafisi olmadığını ve önemini bilen Üniversitemizde bu ikinci şansı yakalarken, farklı bir bölümde yaşadığın deneyimleri avantaj haline getirebilir, kariyer planını uzmanlarımızla kurgulayabilirsin. İnsanlık ve ülkemizin evrensel değerlerine katkıda bulunmaya devam eden Üniversitemiz, sahip olduğun değerlerle zenginleşmek ve onları daha da geliştirmek için tüm olanaklarıyla hizmetindedir.

Atılım ruhu seninle güçlenecektir.

Yapacağın tercihlerin sana, ailene, ülkemize ve tüm insanlığa başarı ve esenlik getirmesi dileklerimle seni içtenlikle selamlıyor, bu kritik dönemde en doğru kararı vermeni diliyorum.

Prof. Dr. M. Yıldırım ÜÇTUĞ
Rektör