Atılım Üniversitesi

Dikey Geçiş

DGS İLE KAYIT OLAN ÖĞRENCİLERİN BURS KOŞULLARI

1-DGS sonuçlarına göre %100 burslu veya %75, % 50 ve % 25 indirimli kontenjanlar dahilinde lisans programlarına yerleştirilen öğrencilerden Temel İngilizce Bölümünde İngilizce hazırlık eğitimi alacak öğrenciler İngilizce hazırlık eğitimi süresi dahil azami 10 yarıyıl, doğrudan lisans programına başlayan veya Türkçe eğitim veren bölümlere kaydolan öğrenciler ise azami 8 yarıyıl süresince,  ders ve başarı koşulu aranmaksızın burs veya indirim oranlarında öğretim ücretinden muaf tutulurlar. Bu süreler sonunda mezun olamayan öğrenciler bir sonraki akademik yıl bursunun veya indiriminin %20’sini,  ikinci akademik yıl %50’sini kaybeder. İkinci yıl sonunda mezun olamayan öğrencilerin bursu veya indirimi sona erer.

2-Burs veya indirim süreleri öğrencilerin intibak edildikleri yarı yıldan başlayarak hesaplanır ve öğrenci hangi yarı yılda öğretime başladı ise İngilizce hazırlık eğitimi alacak öğrenciler için hazırlık eğitim süresi dâhil 10,  doğrudan lisans programına başlayan veya Türkçe eğitim veren bölümlere kaydolan öğrenciler için ise 8 yarıyıla tamamlanarak hesaplanır (Örneğin 3. yarıyıla intibak edilen bir öğrencinin yasal burs veya indirim süresi doğrudan lisans programına başlayan veya Türkçe eğitim veren bölümler için 6 yarı yıl, Temel İngilizce Bölümünde İngilizce hazırlık eğitimi görecek öğrenciler için hazırlık eğitim süresi dâhil 8 yarıyıldır.)

3-Öğretim dili Türkçe olan lisans programlarına burslu veya indirimli olarak kayıt yaptıran öğrenciler isteğe bağlı olarak İngilizce hazırlık eğitimi almak üzere Temel İngilizce Bölümünde öğrenimine devam etmeleri halinde İngilizce hazırlık eğitimi öğretim ücretinin tamamını öderler. 

 

ÖDEME KOŞULLARI

Atılım Üniversitesinde öğretim ücrete tabidir. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğretim ücreti tüm bölümler ve hazırlık sınıfı için KDV dahil 36.200 TL’dir. Öğretim ücretinin yarısı ilk kayıt sırasında, diğer yarısı ikinci dönem öncesinde ödenir. Öğretim ücreti artışları yıllık TÜFE oranı ile sınırlı tutulur. Dileyen öğrenciler Üniversitemizin anlaşması bulunan kredi kartları ile (Bonus özelliği olan kredi kartları) 2018 - 2019 akademik yılı için % 7 vade farkı uygulanarak, öğretim ücretini her dönem için 3 eşit taksitte ödeyebilir.

Belirtilen ücret bilgilerine %8 KDV dahil olup, sadece öğretim ücretidir. Servis, konaklama ve yemek gibi harcamalar dahil değildir.

Pilotaj Bölümü için uçuş eğitimi ücreti toplam 54.000 Euro olup, KDV dahildir. Ödemeler, 2. dönem başında 13.500 Euro, 4. dönem başında 20.250 Euro, 6. dönem başında 20.250 Euro şeklinde yapılacaktır.

 

DGS 2018-2019 Puan ve Kontenjan Bilgileri

Bölümlere ait iletişim listesi

Muafiyet ve İntibak İşlemleri Yönergesi