Kampüs Hayatı

Sağlık Hizmetleri

Sağlık İşleri Koordinatörlüğü,

  • Çalışanlarımızın, öğretim elemanlarımızın ve öğrencilerimizin sağlık problemlerine yönelik; koruyucu ve önleyici sağlık çalışmaları yapmak, fiziksel, ruhsal ve sosyal iyilik halinin devamını sağlamak için gerekli birinci basamak sağlık hizmetini vermek,
  • Tanı ve tedavi giderlerinin kontrol altına alınmasını sağlamak,
  • Sağlık sorunlarının olabildiğince yerinde önlenmesi ve giderilmesi sonucunda, zaman kaybını önlemek, eğitim ve hizmet sunumunun sürekliliğine katkıda bulunmak.

Misyonu ile hizmet vermektedir.

Atılım Üniversitesi Sağlık İşleri Koordinatörlüğü Mühendislik binası C Blok -2. katta konuşlanmıştır.

Bünyesinde bulunan 3 adet muayene odası ve 1 adet dört (4) yatak kapasiteli gözlem odası ile; günü birlik yatarak tedavi işlemlerine ek olarak rutin muayene, tanı ve tedavi işlemleri, personel işe giriş – periyodik muayeneleri, acil müdahale gerektiren hastalıkların tedavisi, pansuman, enjeksiyon ve damardan tedavilerde dahil olmak üzere her türlü sağlık hizmeti verilmekte, ayrıca gerek görüldüğü hallerde EKG (elektrokardiyografi) çekilerek değerlendirilmekte ve elektronik reçete düzenlenmek suretiyle tedavi aşaması tamamlanmaktadır. Yıllık ortalama 7000 hastaya hizmet vermekte olan birimimizde, konusunda uzman ve deneyimli 1 doktor, 2 Acil Tıp Teknisyeni ve 1 temizlik elemanı olmak üzere toplam 4 personel bulunmaktadır. Kurum personeli ve öğrencilerine hafta içi saat 09:00 – 18:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

Belirli periyotlarla personel ve öğrencilerimizin katılımlarına açık olarak

  • İlkyardım ve acil müdahale,
  • Mevsimsel hastalıklar
  • Bilinçli ilaç kullanımı ve antibiyotikler
  • Önem arz eden hastalıklar vb.

konularda eğitim ve konferanslar ile hizmet sunduğumuz ATILIM ailesi üyelerinin bilinçlendirilmesi ve farkındalık yaratma çalışmaları Sağlık İşleri Koordinatörlüğünce düzenlenmektedir.Üniversitemiz Sağlık İşleri Koordinatörlüğü bünyesinde mesai saatleri içinde hazır halde bulunan tam teşekküllü hasta nakil ambulansı ile ilk müdahale ve sonrasında gerek görülmesi halinde hastalarımızın çevre hastanelere ileri tetkik ve tedavi işlemleri için nakilleri sağlanmaktadır.

 

MUAYENE İŞLEMLERİ

Atılım Üniversitesi Sağlık İşleri Koordinatörlüğünden faydalanacak öğrenci, akademik ve idari personelin muayene için başvuru esnasında giriş bölümümüzde bulunan hasta kayıt bankosundan üniversitemiz kimlik belgesini ibraz ederek kayıt yaptırması gerekmektedir. Kayıt işlemi sonrasında muayene odasına alınan hasta Acil Tıp Teknisyeni sağlık görevlisi eşliğinde konusunda uzman ve deneyimli hekimimiz tarafından muayene edilmektedir.

Muayene işleminin ardından hastamıza mevcut muayene sonuçları hakkında bilgilendirme yapılmakta ve hasta – hekim uzlaşısı sonrasında uygun görülen tedavi yönteminin uygulanması ile süreç son bulmaktadır.

Tedavi işlemleri (kas içine (intramusculer), damar içine (intravenöz) enjeksiyon) Koordinatörlüğümüz bünyesinde bulunan dört yataklı "Hasta Gözlem Odasında" uygulanmakta, teknolojik olanaklarla donanmış olan birimimizde bir Acil Tıp Teknisyeni devamlı görev yapmaktadır. 

 

HİZMETLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Sağlık İşleri Koordinatörlüğü, ATILIM ÜNİVERSİTESİ kampusu içerisinde Mühendislik Fakültesi C blokta -2. katta yer almaktadır.

Adres:
Kızılcaşar Mah. 06830 İNCEK Atılım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi C Blok -2. Kat GÖLBAŞI / ANKARA 

Telefonlar: 

Hasta Kayıt Kabul:

+90 312 586 83 89
+90 312 586 82 75

Ambulans Çağrı Numarası:

+90 312 586 83 89

Sağlık Danışma Numarası:

+90 312 586 83 85