Hakkımızda

Neden Atılım Üniversitesi ?

Uluslararası sıralamalara giren az sayıdaki Türk üniversitesinden biri olan Atılım Üniversitesi geçtiğimiz yıl Times Higher Education tarafından yapılan dünyanın ilk 500 üniversitesi sıralamasında Türkiye’den 4. üniversite olarak yer aldı.

Her yıl başarı grafiğini yükselten, eğitim kalitesi ve araştırmanın arttırılması için yeni hedefler belirleyen Atılım Üniversitesi akreditasyon konusunda belli standartlar ve üzerinde eğitim sunuyor. Mühendislik Fakültesinde  yer alan 13 programın 8'inde MÜDEK akreditasyonu olan Atılım Üniversitesinde ayırca  Fen Edebiyat Fakültesinde bulunan Mütercim Tercümanlık Bölümü için de 2022 yılına kadar geçerli olmak üzere FEDEK akreditasyonuna sahiptir. Hukuk Fakültemiz, Avrupa’nın çeşitli üniversitelerindeki seksenden fazla hukuk fakültesinin katılımıyla kurulan Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği (ELFA) tarafından, 19-21 Nisan 2017 tarihleri arasında Brno’da (Çek Cumhuriyeti) gerçekleştirilen genel kurul toplantısıyla üyeliğe kabul edildi. Yabancı Diller Yüksekokulumuz, dünyanın en büyük eğitim çözümleri şirketi Pearson tarafından geliştirilen, uluslararası tanınırlığa sahip kalite güvencesi ve akreditasyon sistemi Pearson Assured tarafından 1 yıl süre ile akredite edilmiştir.

Atılım Üniversitesinin katkısı ve Kalkınma Bakanlığı desteği ile kurulan Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi başta savunma sanayi ve otomotiv sektörü olmak üzere imalat sanayine yönelik araştırmalar yürütüyor. ASELSAN, TEİ, TAİ, HAVELSAN, ROKETSAN gibi birçok kuruluş ile Savunma Sanayi Müsteşarlığının Savunma Sanayii için Araştırmacı Yetiştirme Programı kapsamında anlaşması bulunuyor.  Mühendislik Fakültesi dışında İşletme Fakültesi ve diğer fakülteler tarafından da çeşitli sektörlere yönelik araştırma- uygulama odaklı projeler yürütülüyor.

Sivil havacılık eğitimi konusunda ülkemizin sayılı kuruluşlarından biri olan Atılım Üniversitesi, sivil havacılık eğitimi ve uygulamaları için Türkiye'deki uluslararası bir havalimanında eğitim merkezi (HANGAR) olan tek vakıf üniversitesi durumunda.  Teknik alanlar başta olmak üzere uygulamalı eğitim konusuna büyük önem verilen Atılım Üniversitesinde eğitim ve araştırma için kullanılan 150 laboratuvar bulunuyor.

Atılım Üniversitesinin 40 programının 30'unda eğitim dili İngilizce. Yabancı dille eğitime önem verilen Atılım Üniversitesinde dileyen öğrenciler farklı dillerde de kendilerini geliştirebiliyor. Üniversitemizin, mezunlarının küresel iş olanaklarından yararlanabilmesini sağlamaya çalışıyoruz.

Araştırmacı, girişimci, rekabetten korkmayan öğrenciler yetiştirmek amacıyla öğrenciler Lisans Araştırma Projeleri, burslar, çift - yan dal olanaklarıyla teşvik ediliyor..

Bölümlerimiz ve Kariyer Fırsatları Kitapçığı için tıklayınız